İzmir Foça Restoran Dekorasyonu Nasıl Yapılır 2017

0
767
Foça Otelleri
Foça Otelleri

İzmir Foça Restoran Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Foça Otelleri ve İzmir ;Rekabetin hızla arttığı günümüz dünyasında restoranlar sadece insanların karınlarını doyurdukları mekanlar olmaktan çıkmıştır. İşlek caddelerde birbirine yakın açılan birçok restoran, bu rekabette öne geçmek için yiyecek ve içecek kalitesinden çok daha fazlasını müşterilerine sunmak için farklı dekorasyon seçeneklerine yönelmiş durumda. Tasarımcılar olaya bu açıdan yaklaşarak restoran tasarımlarını bambaşka boyutlara taşıyor. Dolayısıyla günümüzün en iyi restoranları yiyecek ve içecek kalitesinin yanı sıra tasarımları ile de birer cazibe merkezi haline gelmiş durumda. Mekanın çevre düzenlemesinden dış kısmına, girişinden iç mekan düzenlemesine kadar birçok dekorasyon seçeneği ile karşı karşıya kalmış durumdayız.

Foça Otelleri En İyi Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyon mekanın dış kısmından başlıyor. Mekanın iç mimarisinden habersiz müşteri için asıl ölçüt bu çünkü. Tasarımcılar bu nedenle sanıldığının aksine dış dekorasyona çok fazla önem veriyor. İnsanda açlık hissi uyandıran kırmızının kullanımıyla, süslü ve ilgi çekici bir restoran ismi dekorasyonun ilk ve en önemli kuralı. Bu açıdan bakıldığında uzmanlar, vejetaryenliği temsil eden yeşil tonlarının kullanımından kaçınılması gerektiğini söylüyor. Bu önemli ayrıntı dışında kapı girişine karşılıklı konulan beyaz ışıklı lambalar görsel bir şölen oluşturuyor olmasının dışında kişilerde mekana dair temizlik algısı da oluşturuyor. Ayrıca duvarı boydan boya kaplayan geniş camların olması mekanı daha şeffaf ve güvenilir bir yer haline getiriyor. Uzmanlara göre dekorasyon esnasında insana dair bu tür psikolojik özellikler birer tasarım olarak mutlaka mekanda kendine yer edinmeli.

İzmir İç Mekan Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dekorasyon mekanın boyutuna, grup veya bireysel kullanım amacına, mönü listesinden potansiyel müşteri kitlesine kadar birçok kriter göz önünde bulundurularak yapılır. Cam kenarlarının tamamen kullanılması müşteriler açısından oldukça önemli olduğundan masa ve sandalyeler bu amaca uygun olarak yerleştirilir. Mekanın küçük olduğu durumlarda daha fazla müşterinin oturmasına imkan sağlayan yuvarlak masalar daha sık kullanılır. Bunlar dışında, potansiyeler müşteriler maddi açıdan iyi durumdaysalar son yıllarda oldukça rağbet gören içten aydınlatmalı tavan resimlerine dekorasyonda yer verilir. Bu resimler genellikle müşteriye huzur veren manzara resimlerinden oluşur.

Dekorasyonda önemli olan en önemli kriterlerlerden biri de aydınlatmadır. Duvara yansıyan renkli ışıklar görsel bir şölen oluşturduğundan sıkça tercih edilir. Mekanın asıl aydınlatmasını oluşturan ışıklandırma sisteminde ise tek bir ışık kaynağı yerine çok sayıda küçük ışık kaynağı kullanmak tüm mekanın en iyi şekilde aydınlatılması için büyük önem taşır. Dekoratif açıdan birçok restoranda sıklıkla kullanılan bu ışıklandırma düzeninde gözü yormayacak güçte bir aydınlatma sisteminin olmasına özellikle dikkat edilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here