İzmir Foça Otelleri Gelir Arttırma Yöntemleri 2018

0
574
Foça
Foça

İzmir Otellerinde Geliri Artırmanın Yolları

Foça Otelleri ve Otel Konaklama endüstrisi her geçen gün daha fazla rekabet kazanmaktadır. Sektördeki oyuncular her yıl büyümeye devam ediyor; OSA, pansiyonlar, yeni otel vb. Her zaman sahiplerin ‘A’ oyununa sahip olmalarını sağlamalısınız ve en iyi şey şu anda bunu yapacak araçlara sahip olmalarıdır. İzmir Otelleri tarafından toplanan veriler bir veri merkezidir; İzmir Otellerinizin gelirlerini arttırma yollarını sağlayabilirler. Çoğu kez küçük ve orta boy İzmir otellere otel tarafından harmanlanmış veriler kullanılarak bilgi verilir, bu nedenle veri analizinin ihmal edildiği günlük işlemlerle doludurlar. Bulut tabanlı emlak yönetim sistemi, veri toplama işlemlerini daha da kolaylaştırır.
İşte, İzmir otellerinin gelirini artırmak için verilerin nasıl kullanılacağını açıklayan beş yolu var, bu güçlü aracı ihlal etmediğimden emin olduğumuz yöntemlerle çoğu otelden geçtik.

Foça Otel Misafirlerinizle dijital iletişimi geliştirin

İzmir otel konukları misafirleriyle iletişim kurarken elde ettikleri verileri değerlendirmelidir; Misafirin tercihi, tercihleri, tekrarlanan bir konuk için ortalama İzmir otel harcamaları,
Bir adım daha ileri taşıdığınızda, konukların otel iletişimine ne kadar çabuk tepki vereceğini anlamak için konukların İzmir otelle nasıl ve nerede iletişim kuracakları hakkında veri toplamaları gerekir.
Konuklar, hangi konukların sadakat programından yararlandığını görebilir ve müşterinin marka sadakatini yakalamak için sadakat programına kaydolabilir.
Aynı zamanda, veriler konuklarını konaklamaları için konuklarına en iyi teşvikleri sunmaya teşvik edebilir; Bir iş gezgininin, boş zaman gezgininden farklı ihtiyaçları olabilir. Önce müşterinizi tanımlayın ve daha sonra İzmir otelinizdeki rezervasyon için doğru teşviki sağlayın.

 Alışverişe geri dönmeyle her zaman müşteri kazanılmaz

Birçok İzmir otel, en düşük fiyatı sunarsa mülklerini tercih ettiklerini düşünüyor. Her zaman doğru değildir ve ikincisi İzmir otel için çok karlı bir strateji değildir.
Birçok konuk, fiyat indirimi yerine onlara daha fazla değer katan katma değer sunabilir. Verileri konuk profillerini analiz etmek için kullanın ve onlara en iyi teşvikin ne olacağını belirleyin.
Ayrıca, mülk akıllı olduğunda ve bütçeyle karşılaştırıldığında daha fazla ödeme yapmak isteyen konukları belirlemelidir. Temel bir standart oda yerine paketin ayrılması için yüksek bir şebekeye yönlendirilmelidir. Bu, söz konusu konukla geçmişte yapılabilir veya diğer konukların ödemeyi kabul ettiği miktarı tahmin etmede yardımcı olabilecek veri bilgi araçlarına yatırım yapabilir.

Foça Otelleri Son Dakika Rezervasyon Uygulama Zekası

Misafirperverlik sektörü değişiyor, başlangıçta pek çok İzmir otel, İzmir otel markasını ucuza alabileceklerini düşünerek kendi odalarını son dakika rezervasyonuyla satmayı düşünmüş ancak bu satılmamış odalara kıyasla kesinlikle uygun bir seçenektir.
Son dakika Rezervasyon Uygulamaları, İzmir otel rekabetiyle ilgili potansiyel konuklar ve pazar istihbaratıyla ilgili muazzam bir bilgiye sahiptir. İzmir Otelleri son dakika rezervasyon uygulamaları ile ortaklık kurarak ve satılmamış odaların son dakikada bile büyük bir pazar erişimine sahip olmasını sağlayarak gelirlerini kesinlikle artırabilir.

4. Konuk faaliyetlerdeki kalıpları anlama
Misafirler odayı nasıl hazırlarlar?
Odalarını ayırt etmek için puan, bankamatik kartı veya kredi kartı kullanıyor mu?
Onlar iş veya eğlence yolcuları mısınız?
Belli bir ülkeden gelen çok trafik var mı?
Yukarıdaki sorular, pazarlama planlarını mekânlardan tanımlamaya yardımcı olabilir mi, daha fazla hedeflemeye ihtiyaç duyan belirli ülkeler var mıdır? Ortak olabilecekleri özel bir kart şirketleri var mı? İzmir Otelleri tarafından sunulan mevsimlik paketler var mı?
İzmir otelleri, yukarıda bahsedilen kalıplara benzer kalıpları analiz etmeli ve bilgiyi İzmir  otelin avantajıyla nasıl kullanabileceklerine bakmalıdır. Sağlam bir raporlama aracı, özelliklerin verilerini daha iyi anlamanıza yardımcı olabilir.

Foça Otelleri Konuk sadakat kartlarında ekstra puan veya mil sağlayın

İzmir Otel, yalnızca ekstra puanlar veya bir vatandaşlık olma politikasıyla raf ücreti ödeyen konuklardan uzaklaşmalıdır.

İzmir Otelleri havayolu şirketinin veya kredi kartı sadakat programının ayrıntılarını öğrenerek misafirlerin kazanabileceği bilgileri kullanmalıdır. Bu, bir müşterinin bir İzmir otelin harcama kapasitesini değerlendirmesine yardımcı olabilir.
Konuklar ayrıca platin kartlı konuklarla doğrudan pazarlama yaparak onları izleyebilir; misafirlerine kartlarına göre özel teşvikler sunabilir, yani bir sonraki kalışınız için ekstra puan xyz platin kartı.

Yukarıdaki sonuçlar, konukların gelirini arttırmak için verilerin kullanılmasının ve misafirlerden toplanan verilerin artan gelir elde etmek için kullanılabileceğini anlamanın birçok yoludur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here