İzmir Foça Otel Oda Dekorasyon Tavsiyeleri 2017

0
905
Foça Otelleri
Foça Otelleri

İzmir Foça Otel Oda Dekorasyon Tavsiyeleri

Foça Otelleri ve İzmir Otel; Siz de bütçenize uygun kolay kullanılabilir ve temin edilebilir malzemeler ile evinizin bir odasını yaratıcılığınıza göre dekore edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken en önemli adım dekorasyon işlemi yapacağınız odanızı belirlemek ve yaratıcı fikirler üzerinde yeni şeyler üretmek. Son zamanlarda maliyeti ve yapılabilirliği açısından en çok tercih edilen dekorasyon önerisini sizler için aşağıda derledik.

Duvara Monte Edilebilen Resim, Fotoğraf ve Afiş Sergisi 

Tasarımı çok kolay olmak ile birlikte üzerinde çalışırken de çok eğleneceğiniz ve mutluluk duyacağınız bir çalışma olduğunu söylersek yanılmış olmayız. İşe öncelikle bu dekorasyon işleminde kullanacağımız malzemeleri sırası ile belirleyip temin etmek ile başlayacağız. Kullanacağımız malzemelere gelecek olursak bunlar; yaklaşık 1,5 – 2 metre uzunluğunda kalın yün ip, 1 adet makas, mukavva karton, tahta mandal, çift taraflı kullanılabilen bant ve mukavva üzerine yapıştıracağımız resim, afiş gibi kağıtlar. Eğer nostaljik ve rustik bir görünümlü dekoratif işlemi yapmak istiyorsanız aileniz veya sevdiklerinizle çekildiğiniz fotoğraflar veya kendinizin çektiği fotoğrafların basılı halini de kullanabilirsiniz.

Malzemeleri temin ettikten sonra artık yapılış aşamasına geçebilirsiniz. Öncelikle ipinizi hafif salık bir görüntü oluşturacak şekilde duvarınıza bir çivi veya raptiye yardımıyla sabitliyorsunuz. Daha sonra makas yardımı ile dergi ve afişlerden hoşunuza giden dikkatinizi çeken veya size ilginç gelen resimleri güzel bir şekilde kesiyoruz. Kestiğimiz resimleri, görselleri ise çift taraflı bant yardımı ile yine resimlere uygun ölçülerde kesmiş olduğumuz mukavva kartonumuza yapıştırıyoruz. Yapıştırırken resim ile kartonun tam olarak oturduğuna emin olmanızda fayda var. Yapıştırma işlemi de bittikten sonra mandal yardımı ile her bir resmi ipin üzerinde sabitliyoruz. Kalın ip kullanılması resimlerin mandal ile daha rahat sabitlenmesi konusunda bir avantaj sağlayacaktır. Bu tasarımı bir duvara eşit satır aralık ölçülerine göre birkaç kez yapmayı deneyin. Duvarınızda çok hoş bir görüntü olacak ve odanızın havasını mevcut halinden daha nostaljik bir havaya bürüyecektir.

Dekorasyonunuz Stilinizi Yansıtsın

Bu tasarımın yanı sıra mukavva kartonları fotoğrafların dışına çerçeve olacak şekilde kesilip yapıştırılması da güzel bir yöntem olarak düşünülebilir. Bunun için ip ile duvara sabitlenmesi yerine duvarınızın ölçüm isteğinize göre belirli yerlerini çift taraflı bant ile sabitleyebilirsiniz. Bu dekorasyon modeli lokanta veya restoranlarda daha çok tercih edilse de nostalji ve rustik bir yaşamı benimsemiş kimseler için de ev ortamında rahatlıkla denenebilir ve geliştirilebilir. Sizler de yaşam stiliniz, zevkleriniz ve yaratıcılığınıza göre güzel oda dekorasyonları yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here