İzmir Foça Kahvaltı Yerleri 2017

0
804
Foça Otelleri
Foça Otelleri

FOÇA’DA HANGİ KAHVALTI MEKANLARI NEYİ İLE MEŞHURDUR?

Foça Otelleri ile Mis benzer biçimde doğası, naturel lezzetleri ve yepyeni tatlarıyla Ege’nin incisi olan Foça oldukça büyüleyici bir güzelliğe haizdir. Yeşilin tam adresi. Hayalinizdeki kahvaltıyı sadece İzmir Foça kahvaltı mekanlarının mayhoşluğu ile yapabilirsiniz. Mekanların güzelliği ve lezzetlerin yöreselliği damaklarınıza verdiği tatla beraber mekandan ayrılmanızı sağlamaktadır. Bu tat mekana yine dönmeniz için bir bahane olacaktır. Lezzetler muhteşem, çeşit sınırsız. İster açık büfe olsun ister serpme olsun, Foça kahvaltısıyla ve balığıyla meşhur bir ilçemizdir. Peki, sayılabilecek hangi kahvaltı mekanlarına gidilebilir?

1. TAŞ KÖY

Taş Köy en meşhur İzmir Foça kahvaltı mekanıdır. Serpme kahvaltı sunan Foça bahçede kahvaltı yapmanın zevkini yaşatmaktadır. Ayrıca beş çeşit peyniri bulunmaktadır. Bu peynirlerin tamamı Ege’ye özgü lezzetlerdir. Kahvaltıda görkemli Ege zeytini de peynirin lezzetini artırmaktadır. Ayrıca pastırmalı muska böreği yemeden buradan ayrılmamalı. Ağızda dağılan lezzet ile böreği ve çökeleği yanında da çemen ile görkemli bir sunum. Ayrıca şarabı ve peynir tabağı ile bahçede denizin tadını çıkarma şansına sahipken, isterseniz kahvaltıdan sonrasında mis benzer biçimde dibek kahvesiyle kafanızı dinleyebilir, günün planını yapabilirsiniz.

2. ŞAKİR’İN YERİ

Dibek kahvesi ve kahvaltısı oldukça başarı göstermiş olan ve serpme kahvaltısıyla meşhur olan bu mekanda yalnız kahvaltı verilmemektedir. Ancak Şakir’in Yeri geleneksel kahvaltı lezzeti ile ön plana çıkmıştır. Oldukca şirin ve geleneksel görüntüye haiz bu köy kahvesine kışın gittiğiniz taktirde kahvaltınıza soba üstünde kaynayan çay da eşlik edecek ve arkasından gelen dibek kahvesi ile sohbetin altına vuracaksınız.

.3. KOZBEYLİ AĞAÇLI EV

Dağlar ve denizin eşlik etmiş olduğu görkemli tabiat eşliğinde bahçede kahvaltı yaparken muhteşem bir sunum ve servisle şımartılmak sizin de hakkınız. Burası İzmir Foça kahvaltı mekanları içinde açık havada kahvaltı hazzı yapmak isteyenler için en doğru adrestir. Serpme kahvaltı sunan Kozbeyli Ağaçlı Ev’de bir kaç çeşit geleneksel peynir, bal, kaymak ve reçelleriyle ön plana çıkmaktadır. Ayrıca kahvaltı sıcaklarından önde gelen gözleme, kesinlikle denenmesi ihtiyaç duyulan bir lezzettir. Üstelik kahvaltı zeytinyağı ile lezzetlendiriliyor.

4. KÖYLÜM KAHVALTI EVİ

Köy kahvaltısının aranan adresi. Yer sofrasında tamamen organik köy ürünleri ile kahvaltının tadı bambaşka. Sigara böreği, gözlemesi ve tencerede yumurtası ile sizi adeta etkisi altında bırakacak bir mekandır. Kahvaltıların arkasından yudumlanacak kahveye eşlik edecek bir çift güzel söyleşi de eğer olmazsa olmazlardandır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here