İzmir Foça Haritası Nasıldır Özellikleri Nelerdir ? 2017

0
720
Foça
Foça

Foça’daki Mavi Bayraklı Plajlar Hangileridir?

Foça Otelleri ve Tatil için Foça’yı yeğleyen yerli ve yabancı turistlerin en oldukca ilgilendikleri mevzu mavi bayraklı plajlardır. İzmir Foça haritası üstünden dört gözle beklenen her türlü bilgiye haiz olunabilir. Bu bilgiler eşliğinde İzmir iline bağlı olan Foça’da 16 mahalle olduğu söylenebilir. İlçedeki mühim cadde, sokak ve parklar hakkında da bilgiler veren online harita kaynakları yardımıyla hava durumu, coğrafi bilgiler, denizde süregelen alacakaranlık ve mühim adres bilgilerine ulaşılabilir.

Foça Hakkında Bilinmeyen Kalmasın

İzmir’e yalnız 70 km uzaklıktaki ilçeye ulaşım tertipli olarak kalkan otobüs seferleriyle sağlanabilir. İzban’ın verdiği hizmetler kapsamında İzmir-Aliağa arasındaki Hatundere istasyonunda trenden inilerek belediye otobüsleriyle aktarma yaparak Foça’ya ulaşılabilir. Tatilciler İzmir otogarından yaz döneminde 10 dakikada bir ve kış döneminde de saat başı kalkan seferlerle ilçeye seyahat yapabilirler.

Foça’nın yakın çevrede yer edinen gezinsel merkezlere olan uzaklığı İzmir Foça haritası üstünden değerlendirildiğinde;

Havalimanı 90 km.
Selçuk 145 km.
Ayvalık 130 km.
Çanakkale 320 km. olarak gösterilir.

Foça Mavi Bayraklı Plajlar

            Mavi bayraklı plajlar içinde; Yeni Foça halk plajı, Karakum halk plajı, Gencelli halk plajı, İsmetpaşa halk plajı, Acar kamp ve Yeni Foça öğretmen evi sayılabilir. İzmir iline bağlı olan 30 ilçe merkezinden birisi olan Foça; Menemen, Çandarlı, Ege Denizi ve İzmir Körfezi ile komşudur. Yüzölçümü 228 km2’dir.

İzmir’in minimum yağış alan ilçesi olarak dikkat çeken beldede her mevsim poyraz ve batı rüzgarları yaratı. Senenin en sıcak olduğu aylar olan Temmuz ve Ağustos da hava sıcaklığı 35 dereceyi aşar. İlçedeki geçim kaynakları içindegezim, balıkçılık, ziraat ve hayvancılık sayılabilir.  Okuma yazma oranının %95’lerin üstünde olduğu ilçede toplam mahalli nüfus 30 bin civarındadır.

İzmir Foça Haritası

            İzmir Foça haritası üstünde yer edinen bilgiler; oteller, yeme-içme mekanları, gezilecek bölgeler, yapılacak aktiviteler ve fotoğraflardır. Tatile ya da günübirlik gezilere çıkmadan ilkin online ortamda yapılacak kısa araştırmalar neticesinde daha verimli ve keyifli süre geçirilebilir. Bu şekilde Foça’ya gidip de yapmadan yada görmeden dönülmemesi gerekenler hakkında da data sahibi olunabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here