İzmir Foça Günlük Tekne Turları 2017

0
777
Foça Otelleri
Foça Otelleri

Foça’nın Görkemli Doğası Denizden Iyi mi Görülür?

Foça Otelleri ile dolaşmak ve keşfetmek için bölgeyi karadan yapacağınız turlarla adım adım hissedebilirsiniz. Çevreyi bir de denizden seyretme ne dersiniz? İzmir Foça günlük tekne turları hususi hizmet alternatifleriyle denizin tadını çıkarırken Foça ’yı birazcık daha sevmenizi sağlar.

Foça Günübirlik Tur Organizasyonları

Sabah uyandıktan sonrasında tabiatın benzeri olmayan huzuru içinde kahvaltınızı edip kahvenizi yudumladıktan sonrasında saat 11.00 şeklinde başlamış olan tur programlarına dahil olabilirsiniz. Genel olarak bakıldığında turun rotasını havanın durumu belirler. Zamanı Antik Çağlara dayanan Siren Kayalıkları bölgesinin malum en mühim özelliği Akdeniz foklarının yaşam ve korunma alanı olmasıdır. Bölgede yüzme molası da veren turlar yardımıyla temiz denizin tadına varır ve deniz canlılarıyla tanışma şansını elde edersiniz.

Buraya fazlaca yakın olan ve haritalarda Hayırsız Adası olarak anılan kayalıklara belli bir açıdan bakarak Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk‘ün siluetini seyre dalabilirsiniz. Bu gezide talihli olanlara Akdeniz fokları ve yunus balıkları da birlikte rol alır. İzmir Foça günlük tekne turları programı dahilinde Foça-Yeni Foça içinde kalan Ayani koyuna ulaşır ve kendinizi bir akvaryumun içinde hissedebilirsiniz. Misafirler deniz, güneş ve kumsalın tadına doymaya çalışırken tur programında yer edinen öğle yemeği için hazırlıklar adım atar.

Foça’ da Yaşadığınız Anın Tadına Varın!

Ortalama olarak 2 saat devam eden öğle molası sonrasında tekne tekrardan hareket eder. Öğleden sonraki ilk adres, Fener Adasıdır. Hafifçe bir müzik eşliğinde başlamış olacak olan günün ikinci yarısında siz yaşadığınız anın tadını çıkarmaya çalışırken geziye eşlik edecek olan hafifçe müzik, soğuk içecekler ve meyve ikramı kent yaşamının karmaşasından kurtulmanızı ve kafanızı dinlemenizi sağlayacak.

Limana dönmeden ilkin tekrardan denize girebilir ve İzmir Foça günlük tekne turları programına dahil olduğunuz için kendinizi yeni demlenmiş taze çayla ödüllendirebilirsiniz. Teknenin ön ya da arka kısmında yer alarak ülkemizin ve bölgenin doğasına bir kez daha fanatik kalabilirsiniz.

Günübirlik tekne turları her yaştan konuk için uygundur. İçinde her türlü günlük ihtiyacın karşılanabildiği teknelerde kah eğlenir kah dinlenir ve koca bir günü aklınızın bir köşesine kazıyabilirsiniz. Kim bilir bir ihtimal balık bile tutabilirsiniz!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here