İzmir’ de Yapılacak Aktiviteler 2017

0
802

İzmir’in her köşesi, gezilecek yerlerle dolu olup, bu şehirde meydana getirecek oldukca aktivite bulursunuz.

Foça Otelleri; Simidin gevrek, çekirdeğin çiğdem olduğu bu güzel kent, sıcak insanlarıyla ve yaşam tarzıyla da görenlerin kalbinde büyük bir yer edinir.

İzmir otellerinin birinde konaklamayı planlıyorsanız, yapılacak şeyler listenizi şimdiden hazırlamanızı tavsiye ederiz. Bu sayfamızda sizlere, İzmir’de yapılacak şeyler hakkında birazcık informasyon vereceğiz.

Kemeraltı Çarşısı: İzmir’in Konak ilçesinde bulunan Kemeraltı Çarşısı, Mezarlıkbaşı’na kadar uzanmaktadır. Kemeraltı’nda birçok han ve dükkan bulunmaktadır. İzmir gezinizde Zamanı Kemeraltı Çarşısı’nı gezebilir ve alışveriş yapabilirsiniz.

Alsancak: Tarihte birçok yazar ve şairin esin perisi olan Alsancak, naturel güzelliğiyle İzmir’in görülmesi ihtiyaç duyulan yerlerin başlangıcında geliyor. Fazlaca eski zamanlarda bu bölgede şehrin elit kişileri ikamet edermiş. Tüccarlar, vekiller… Günümüzde ise İzmir’i özetleyen bölgelerin başlangıcında geliyor.

Batisin Kahvesi: İzmir’in en eski yapılarından kabul edilen Batisin Kahvesi, senelerce harap bir halde kalmıştır. Unutulmaya yüz tuttuğu sıralarda hususi kişiler tarafınca alınıp restore edilmiş ve bu zamanı bina tekrardan yaşam bulmuştur. İzmir’de bulunduğunuz günlerde Batisin Kahvesi’ne gidip hem hoş bir manzarada dinlenebilir hem de manzaraya karşı bir şeyler içebilirsiniz.

İzmirde Görülmesi Ihtiyaç duyulan Yerleriniz içinde Alaçatı Köy Pazarı da ne olursa olsun yerini almalı. Rüzgarın denizle sörf yapmış olduğu Alaçatı, rahat ortamına keyifli bir alışveriş imkanı sunuyor. Alaçatı Köy Pazarı, turistlerin akın etmiş olduğu bu bölgede oldukça popüler bir yer. Alaçatı Balık Restoranlarında öğle yemeklerinizi yiyebilirsiniz. Alaçatıda Tatilin bir başka bulunduğunu burada geçirdiğiniz zamanlarda anlayacaksınız.

Çeşmede Denize Girilen Yerlerde denize girip yılınızın tüm yorgunluğunu atabilirsiniz.

Foça ‘ya Günübirlik veya Konaklamalı Tatil yapmak için gidebilirsiniz. Foça’ da karşınıza çeşitli oteller, butik oteller, pansiyonlar çıkacak bunlardan kendinize uygun olanı tercih edip keyifli bir zaman geçirebilirsiniz. Foça Tekne Turlarına katılıp yeni koylar keşfedebilir, Çeşmede Dalış Yerlerine gidip su altının güzelliğine tanık olabilirsiniz İzmir’de. Hem de Çeşme Gece Yaşamının tadını çıkarmak, Foça Yoğurtlu Kupa Balığı ve Foça Turp Otu Salatası yiyecek İzmir’de yapmanız ihtiyaç duyulan şeylerin başlangıcında geliyor.

Ayrıca Çeşmede Kitesurf yapmayı da sakın dikkatsizlik etmeyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here