Foça Ulaşımı Nasıldır ? 2017

0
634

İzmir Foça’ya Iyi mi Gidilir Nasıl Ulaşılır ?

Foça Otelleri Turizmin alışılagelen kalıplarından uzak kalmış doğasını tarihten günümüze kadar en iyi ve en güzel şekilde sakınan Foça,  senenin her mevsiminde yerli ve yabancı turistleri en güzel şekliyle ağırlamaktadır.  Peki, izmir Foça’ya iyi mi gidilir ve kaç saatte ulaşılır, minik bir seyahat haritası hazırladık.

İzmir Foça’ya Ulaşım

Foça’ya kişisel aracınız ile gidecekseniz ilk hedefiniz Ege bölgesi< İzmir< Foça’dır.  İlçe sizlere arzu ettiğiniz her şeyi verecektir. Fakat bunun için iyi bir kılavuza ihtiyacınız olacaktır.

İzmir il merkezinden tutup 70 km sonrasında Foça’ya ulaşmış olacaksınız.  İl merkezine olan bu yakınlık ile deniz, güneş kombinasyonu ve sıcak kumsallar hafta sonu kaçamaklarının en geçerli sebepleri olacaktır.  Foça’ya kişisel aracınız ile gidecekseniz İzmir il merkezinden çıktıktan sonrasında Karşıyaka<  Çiğli   


İstanbul’dan İzmir Foça’ya Iyi mi Gidilir?

 

Peki, İstanbul’dan izmir Foça’ya iyi mi gidilir  özetlemek gerekirse bahsedelim. İstanbul Foça arası yolculuğunuzda İzmir il merkezi arada kalmaktadır. Kişisel aracınızla giderseniz Pusulanızı İzmir il merkezine ayarlamalısınız. İzmir il merkezine Manisa üstünden yada sahil şeridinden ulaşabilirsiniz. Sahil şeridini kullanırsanız, Ege denizini keşfedermiş benzer biçimde kişisel aracınızın tüm avantajlarından istediğiniz kadar yararlanabileceksiniz. İstanbul’dan Foça’ya şehirlerarası otobüsle gidecekseniz Foça’ya düz giden vasıta bulunmadığı için İzmir aktarması yapmanız gerekiyor. Bunun içinde İzmir otogarından Eski Foça otobüslerine binmeniz gerekiyor.
 


Ankara’dan İzmir Foça’ya Iyi mi Gidilir?

 

Ankara’dan izmir Foça’ya iyi mi gidilir, denize özlem Ankara halkının en oldukca dile getirmiş olduğu sorulardan birisidir. Foça hasretini keyfe dönüştürmek isteyen Ankara halkı kişisel aracı ile gidecekse Ankara-Eskişehir yolunu kullanarak Afyona yol almalılar. Afyon yolundan İzmir tabelalarını gördükten sonrasında Uşak yolu üstünden giderek İzmir Foça’ya ilerlemeleri kafi olacaktır. İzmir –Ankara yolu radarları ile meşhurdur.  Bu yüzden hızınızı denetim etmeniz gerekir. Radara yakalanırsanız, Foça geziniz pürüzlü geçebilir.  Şehirlerarası otobüsle gitmek isteyenler Ankara-İzmir otobüsüne binerek, İzmir’e ulaşmalı ve İzmir otogarından Eski Foça otobüsüne binerek Eski Foça’ya gitmeleri gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here