Foça Otelleri Sosyal Medya Hizmetini Vererek Rekabeti Nasıl Yendi?

0
351
Foça Otelleri
Foça Otelleri

Foça Otelleri Sosyal Medya Hizmetini Vererek Rekabeti Nasıl Yendi?

Foça Otelleri için iyi müşteri hizmetlerinin, düzenli ve yeni müşterilerinizi tutmanın ve geliştirmenin anahtarı olduğunu biliyorsunuz. Muhtemelen kötü müşteri hizmetinin aynı insanları kaybetmenin en önemli sebebi olduğunu da biliyorsunuzdur. Peki, müşteri hizmetleri departmanınızdaki herhangi bir sorun üzerinde nasıl çalışıyor ve işinizi sürdürmek için daha iyi bir yaklaşım geliştiriyorsunuz?

Yeni başlayanlar için, günlük iş kültürünüzün bir parçası olarak müşteri hizmetlerini ne kadar destekliyorsunuz?

Yardım için Sosyal hizmet metriklerinizi izlemeyi deneyin. Temsilcileriniz ne sıklıkla yayılıyor ve bu durum yönetim uygulamalarınızı nasıl yansıtıyor?

Foça otellerinde müşteri hizmetleri bir tutum ve departman değildir.
Günümüzün en çok aranan müşterileri hem mobil hem de sosyal. 1,5 milyardan fazla Facebook kullanıcısı, 1 milyar Facebook Messenger kullanıcısı, 400 milyon Instagram kullanıcısı ve 300 milyon Twitter kullanıcısı ile, markaların sosyal varlığını arttırdığı ve bu platformlarda tüketicileri kullanmaya başlaması şaşırtıcı değil.

Müşteri kullanımı kolaylaştıkça bakım için sosyal kanallara yönelir. Ayrıca, artık müşterilerin çoğu, Facebook, Facebook Messenger ve Twitter gibi geleneksel kanallarla Foça otel markaları ile iletişim kurmayı tercih ediyor.

Ve yeni trendler, bir markadan kişiselleştirilmiş bir yanıt alan müşterilerin marka sadakatlerini güçlendireceğini gösteriyor.

Y kuşağı, Sosyal Medya’yı kullanan en büyük ve en uyarlanabilir segmenttir.

Buradaki en büyük zorluk, Foça otellerinde Sosyal Medya müşteri hizmetlerinin aynı ortamda zaman içinde yanıt vermeyi beklediği.

Buradaki en büyük fırsat, Foça Otel için personelin güçlendirilmesi ve mutluluğu vurgulayan yeni yenilikçi programların uygulanmasıydı.

Foça otellerinde mutfak sanatları geliştirmek çabaya değer. Şirket çapında bir müşteri hizmetleri kültürü oluşturmak için zaman ayırmak, her çalışanın daha fazla meşgul olacağı anlamına gelir ve bu şu anlama gelir.

Daha yüksek verimlilik: Mutlu çalışanlar yüzde 12 daha verimlidir.

Daha düşük ciro oranları:

Giriş seviyesi çalışanları yıllık maaşlarının yüzde 30 ila 50’sini oluşturmaktadır.
Orta düzey çalışanlar daha da pahalı – yaklaşık yüzde 150.
Üst düzey veya son derece uzman çalışanların konumunu almak için, yaklaşık yüzde 400.
Daha fazla müşteri sadakati: Daha yüksek çalışan bağlılığı, müşteri sadakatinin iki katına çıkarılması.
Sonuç: Yeni müşteriler bulmak, mevcut olanları tutmaktan beş ila 25 kat daha pahalıdır.

Müşterilerinizi bir kez kazandığınızda, bir seferde binlerce kişiyi kaybedersiniz
Foça otellerinde Sosyal Medya ile, bu, müşteri davranışındaki yeni değişimleri yansıtan ve bunlara yanıt veren yeni bir kültür geliştirmek için zaman ayırmazsa, hızlı bir şekilde gerçekleşebilir.

Veri ve araştırma, yeni bir müşteri edinmek için var olanı tutmaktan 4 ila 10 kat daha maliyetli olduğunu gösterdi.

Foça otellerinde müşteri tekrarı, yeni bir müşterinin ortalama % 67 daha fazla harcadığını göstermiştir.

Foça otelleri için işçilerin güçlendirilmesi ve mutluluğu etrafında yeni bir kültür inşa etmek ve doğru ve zamanında müdahale stratejileri oluşturmak için bolca zaman alıcı fırsatlar vardır.

Foça otellerinde yeni yenilikçi tutma stratejileri daha uygun maliyetli hale gelecek ve müşterinin tekrar yeni müşteriler getirmesi için yeni bir değişiklik yaratacaktır.

 

Kaynak :  https://www.hotelgrandamphora.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here