Foça Otelleri Manuel Hatalar 2018

0
630
İzmir Foça Butik Otelleri
İzmir Foça Butik Otelleri

Foça Otellerinde Manuel Hatalar Gelirinizi Nasıl Etkiler?

Foça Otelleri için manuel yönetim ve geleneksel kalem ve kağıt yaklaşımı gibi örgütsel yöntemler halen dünyanın birçok konukseverlik ortamında kullanılmaktadır. Bunun nedeni aslında oldukça basit – çok az yatırım gerektiriyor. Aslında, bu yöntemlere eşlik eden maliyetli alışverişlerin kısa vadede önemsiz görünen az olması. Ancak insanlar hata yapar ve nerede olursa olsun en az sayıda insanın katılımı olduğu sürece başa çıkmanın hiçbir yolu yoktur.

Bir Foça otelin, başarısının ve elle yönteme ilişkin bazı önemli kısımları kullanarak bir mülkiyetin potansiyelini tamamen kilitlemesinin nasıl engelleneceğini inceleyelim:

Ön Büro- Bir Foça otel ve konuk arasındaki fiziksel etkileşimin ilk nokta olmasına rağmen ön büro işaret nedeniyle çok daha fazlasını sunar. Rezervasyonlar, iptaller, özel istekler ve hatta bazen konsiyerj hizmetleri kapsanmaktadır – Foça otel sahibi için bu sorumlulukların bir listesi daha da ileri seviyededir. Bu bölüm doğal olarak hata yapmaya eğilim gösterir ve ön büro genellikle onlarca ila yüzlerce konuk için bir ila üç personel tarafından çalıştırılır. Foça otellerinde rezervasyonları manuel olarak not edin ve odaları atayın, gerçekleşmesi beklenen bir felaket olur – bir hata olup olmayacağı sorusu değildir. Çift kişilik rezervasyonlar, unutulmuş çekinceler ve benzeri senaryolar yalnızca konuk deneyimini mahvedemez; aynı zamanda Foça otelin marka imajına son derece zararlı olabilirler. Ön büro tarafından karşılaşılan en büyük zorluklardan biri zamanında oda envanterini güncellemektir. Bir rezervasyon yaparken tüm OSA’larda erişilebilirlik durumunu güncellemek çok zordur ve bu, konukların bir kaç saniye oda ayırması gereken her şeyi hızla özetler. Foça otellerinde ön büro kötü yönetilirse, konuklar Foça otel genelinin kötü yönetildiği izlenimini uyandırabilirler; bu genellikle gerçek değildir.

Foça Otelleri Kat Hizmetleri

Kat hizmetleri – Kat hizmetleri, yüksek devir hızı ve adaylar arasında gerçek ilgi eksikliği göz önüne alındığında, Foça otellerin karşılaşabileceği en zor bölümlerden biridir. Yeni çalışanlar Foça otelin hijyen ve hijyen konusundaki uygulamalarını bilmeyebilir ve standart prosedürlerden haberdar olmayabilir. İşleri standart bir şekilde elden geçirmeye çalışmak, hem Foça otel hem de personelin çalışması için son derece zor olabilir. Dahası, konuklar kategorize etmek ve oda temizliğine geçmek için zorluk çekebilecek çeşitli konfor ve ekstralardan (ilave yataklar gibi) seçim yapabilir. Her şey olaysız yapılırken, hata patlaması ihtimali zaten artmış ve iletinin geçmesi gereken her kanalla birlikte artmaya devam edecektir. Foça otellerinde ön büro ve atanan oda temizleyicileri arasındaki iletişim de özellikle misafirler check-in sırasında bir odanın durumunu onaylamaya geldiğinde sorun yaratabilir.

Foça Otelleri Yiyecek ve İçecekler

Yiyecek ve İçecekler – Foça Otelin boyutuna, mutfağa, catering’e ve restorana bağlı olarak (otel markasının bir parçasıysa) Odalardan sonra Foça otelin en büyük ikinci gelir kaynağı olan bu bölümün yönetimi manüel olarak bırakıldığında çok yanlış olabilir yöntemler ve insan hatası bunun en kötüsü değildir. Yem yolsuzluklarını yakalamak zor ve elle giriş sistemleri, her tür kapıyı dürüst olmayan çalışanlar için açık bırakıyor. Foça otelelrinde raporları analiz ederken bile, dolandırıcılık fark edilmeyebilir, çünkü çalışanlar veriler toplandığında tutarsızlıkları kolayca çizebilir. Buna ek olarak, müşterinin masraflarını ödemeyi unutmak veya hatalı ücretlendirme, gelir kaybına ve bazı durumlarda işletmeyi kötü bir isim haline getirebilir.

Foça Otelleri Pazarlama ve Dağıtım İhtiyaçları

Pazarlama ve Dağıtım – Foça oteller de pazarlamaya ihtiyaç duyan işletmeler olduğunun unutulması kolaydır. Bu, elle yapılamayan, en azından İnternet’in mümkün kıldığı inanılmaz ölçekte yapılmayan bir şeydir. Foça Otelleri sosyal medya sayfalarını ve bloglarını kesinlikle oluşturabilir ve yönetebilirken, bugün elimizde olan Çevrimiçi Seyahat Acentalarının (OSA’ların) hacmi dikkate alındığında, mülklerinin farklı sitelerde manuel olarak listelenmesi veya listelenmesi kabus görüyor olabilir. Foça otellerinde potansiyel müşterilere e-posta göndermek zaman alıcıdır ve böyle rekabetçi bir çaba, Foça oteldeki ve seyahat acenteleri, özel teklifler ve promosyonlara göre sıralanmış diğer düzinelerce Foça otelde bir süre aramaya zaman harcamamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here