Foça Otelleri Gelir Gider Yönetimi 2018

0
607
Foça
Foça

Foça Otellerinde Gelir Yönetimini Göz Ardı Etmeyin- Otelinizin Karlılığının Önemli Bir Bileşenidir!

Foça Otelleri ve Foça otel işletmeni, hâlâ değerlerinden tamamen emin olmayan sanayi KOBİ’leri gibi daha büyük segmentlerle gelir yönetimi başkanlarını inceliyor. Neden Foça otelin operasyonlarının zorunlu bir parçası olması gerektiğini savunmak yerine, bazı temel sorularla başlayalım.

Gelir yönetimi nedir? Foça Otelleri neden endüstride bu kadar popüler?

Neredeyse her Foça otelde bazı gelir yönetimi türleri bulunur; bazıları buna işletme analizi veya fiyatlandırma stratejileri derler, ancak amaç aynıdır. Mevcut kaynakları optimize ederek mali sonuçları en üst düzeye çıkarın. Ancak Foça otel işletmeleri söz konusu olduğunda, gelir yönetimini daha alakalı yapan üç faktör var –

– Sınırlı envanter: Satış için sabit bir miktar var mı?

– Yolsuz kaynaklar: Kaydedilmemiş odalar her gece kaybolur.

– Müşteri isteği: Misafirler farklı fiyatlar ödemek istemektedir.

Foça Otelleri Gelir Yönetimi

Esasen, gelir yönetimi, bir Foça otelin envanter fiyatlamasını satış eğilimlerine, geçmiş verilerine ve diğer tahminlere göre ayarlama sürecidir. Bu özelliklerin, her bir satıştan maksimum değeri türetmek suretiyle alt satırlarını artırmasına olanak tanır.

Bununla birlikte, misafirperverliğin sürekli değişen dinamikleri, gelir yönetiminin bugün çok daha karmaşık ve analitik olduğu anlamına geliyor. CEO’lar gelişmekte olan eğilimlere ayak uydurmanın giderek zorlaştığını keşfederken, sağlam bir gelir yönetimi stratejisinin vaadi bugün modern peyzajda en önemli unsur haline geldi.

Foça otellerinde artan karlılık

Uygun pazar segmentasyonu, bir otelin bir gelir yönetimi stratejisine tüm fark yaratabilir. Yöneticiler, kurumsal rezervasyonlar, internet rezervasyonları, dernekler grubu, vb. temel olarak pazarın kırılmasıyla, her bölüm için maksimum oran toleransını etkili bir şekilde belirleyebilirler. Bu tabii ki Foça otel türüne, imtiyaz / bağımsızlığa, oda sayısına ve diğer pek çok faktöre bağlı olarak değişecektir.

Foça Otel Sakinleri

Sakinler, yıllar boyunca toplanan verileri kullanarak mevsimsel ilgi ve yüksek ve düşük doluluk oranlarını da değerlendirebilirler. Üstün görünüm gibi potansiyel olarak kârlı bazı yönler, Foça otelin fiyatlandırma stratejisini optimize etmede önemli bir rol oynayabilir. Konuklar genelde yüksek doluluk veya deniz manzaralı oda gibi belirli koşullar altında bir oda için daha fazla ödeme yapmaya hazırdır. Yöneticiler, bu bilgileri, uzun vadede gelir stratejilerini optimize etmek için kullanabilir ve böylece her bir odadaki değeri en üst düzeye çıkarabilir. Aksine, yüksek doluluk, karlılığın bir işareti değildir – aslında, ılımlı doluluk oranlarına tanık olan bir otel, tamamen ayrı bir otelde olduğundan daha uygun bir gelir yönetimi stratejisi ile daha iyi karlılık yaşayabilir!

Foça otellerindeki bulut tabanlı bir emlak yönetim sistemi ile işletmeler, süreçleri gelir yönetimi yazılımına entegre ederek daha da basitleştirebilirler. Bu, yazılımın tarih ve diğer bilgiler için yazılıma erişmesini sağlar ve daha anlaşılır öneriler sunar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here