Foça Otel Ve İzmir Otellerinin Bahçe Peyzaj Dekorasyonu 2017

0
1255
Foça Otelleri
Foça Otelleri

Foça Otelleri Ve Butik Otellerin Bahçe Ve Peyzaj Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır ?

Foça Otelleri ile Foça Oteller ve özellikle Butik Oteller için Betonlaşan ve yeşilliğin yerini grilerin aldığı günümüz dünyasında tercih ettiğiniz Foça Otellerinin veya İzmir Otellerinin bahçesi varsa kendinizi şanslı sayabilirsiniz. Sırf bunun için köylere, uzak bölgelere taşınan ve seyahat eden birçok insanın mevcut olduğunu gördüğümüzde; doğaya duyulan özlemin derecesini anlayabiliriz. Bu sebeplerden ötürü dekorasyon çeşitlerine bir yenisi daha eklendi: “bahçe ve peyzaj dekorasyonu”. Diğer dekorasyon çeşitlerinden ayrılan kısmı ise dekore ederken kullandığınız nesnelerin canlı, yani bitkiler olması. Emek ve gayret gerektiren bakımlarının karşılığında size güzel görüntüler sunabilirler. Bu görüntünün yanı sıra size huzur ve dinginlik vermesi muhtemel olan bitkiler, aileniz veya yakınlarınızla güzel vakitler geçireceğiniz bahçenizin bir numaralı ögesidir.

 

Foça ve İzmir ‘de Otel Tercihi Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

 

Dekorasyona başlamadan önce dikkat etmeniz gereken birçok konu var. En önemlisi yaşadığınız bölgenin iklim şartları, yani genel olarak mevsimlerin nasıl geçtiği hakkında bir fikir sahibi olmanız gerekmekte. Çünkü dekorasyonu yaptıktan sonra bahçenizin bir sonraki mevsimde kurumasını istemezsiniz. Dolayısıyla seçim yaparken bunları göz önüne almanız gerekiyor. Eğer peyzaj firmalarından yardım alacaksanız bunları düşünmenize gerek yok fakat kendi başınıza bu işe giriyorsanız planlamada fayda var. Bir diğer dikkat etmeniz gereken konunun, bahçeyi genel olarak hangi amaçla kullanacağınız olduğunu söylemek gerekir. Aile arasında mı kullanılacak, ekseriyetle misafir ağırlayacak mısınız, mobilyalar için koruma sağlayabilecek misiniz, bahçıvan tutacak mısınız? Başlamadan önce bu tip soruların yanıtlarını bulmanız önemlidir.

Göletler ve Ahşap Köprüler: Bahçeniz yeterli büyüklükte ise süs göletlerini tercih edebilirsiniz. Üstünden de güzel bir köprü geçirdiğiniz zaman gölet içinde canlı bile besleyebilirsiniz.

Şömineler: Serin akşamlarda bahçede oturmaya devam edebilmek için hem güzel görünümlü hem de işe yarayan bir şömine kullanabilirsiniz.

Kaktüsler: Uzun ömürlü ve yavaş gelişen kaktüslerin bakımı oldukça kolaydır ve aynı zamanda bahçenize güzel bir görüntü verebilir.

Taş Yolları: Doğal taşların yeşille uyumu göze çarpan bir güzellik oluşturur. Çimlerin arasına koyacağınız taşlarla bir patika yapabilir ve hem kullanışlı bir yol hem de güzel bir görüntü elde edebilirsiniz.

Üstü Kapalı Veranda: Sıcak günlerde güneşin yakıcılığına maruz kalmadan öğle vakitlerinizi veranda altında dekore ettiğiniz koltuklarda dinlenerek ya da sohbet ederek değerlendirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here