Foça Otel Markası 2018

0
592
İzmir Foça Butik Otelleri
İzmir Foça Butik Otelleri

Foça Otel Markalarının Hikayeleri

Foça otelleri hikaye anlatımında, yapı ve formül genellikle tam bir anlatı oluşturmak için önemlidir. Çocukluğunuzdan hatırladığınız geleneksel öyküler genellikle basit ve oluşturulması kolaydır; başlangıçları, derinleşmesi gereken bir eylemi, iklime dair bir anı ve çözünürlüğü vardır. Genellikle bir kahraman ve kötü bir adam var. Her zaman, arsa güvenilir bir anlatıcı tarafından kronolojik sırayla anlatılır.

Hikayelerde bir kitleyi bekleme gücünü fark eden markalar, potansiyel müşterilerin markalarla olumlu bir ilişki kurmalarını sağlayan hikaye çizgilerine dayalı tüketicilerle bağlantı kurmak için hikaye anlatımı kullanmaya başladı. Tıpkı onlardan önceki hikayeler gibi, aslında TV, radyo ve baskı gibi geleneksel medya aracılığıyla söylemek kolaytı. Gerçekten de, bu ortamlar, markaların son derece önemli bir planı bozmadan, sıfırdan hikayelerini anlatmalarını sağladı.

Bununla birlikte, dijital dünyanın yükselişiyle birlikte değişti.

Dijital, geleneksel marka öykü anlatımını dijitalleştirin
Bir Foça oteli hikayesini anlatmanın kolaylığı kayboldu. Dijital dünya, emülasyon unsurlarını korumak, komploya zarar vermek ve kontrol ve güç markalarından (izleyici) tüketici (anlatıcı) kaydırmak neredeyse imkansız hale getirdi. Müşteriler artık arzularıyla aralarında istediğiniz zaman, ancak istediklerinde etkileşime girebilirler.

Bugün, marka öyküleri genellikle iki ana faktör yüzünden başarısız oluyor:

1. Müşterilerin cihazlarının parçalanmış angajman noktaları nedeniyle bağlantı sürekli olarak kesintiye uğramıştır.
2. Araştırma, müşterilerin her gün 3.500’den fazla pazarlama mesajına maruz kaldıklarını ve istediğiniz mesajı fark edip alırsanız onları meşgul edecek sekiz saniye kaldığını gösteriyor.

Bununla birlikte, bu konular ayrılamaz değildir. Aşağıdaki üç temel yaklaşımı kullanarak, Foça oteliniz için unutulmaz bir marka öyküsü anlatmaya devam edebilirsiniz.

 Foça otellerinde misafirlerinizi bir kahraman yapın

Kahramanızı, yaşam biçimlerini ve hislerini değil, misafirlerini cüzdanlarına bağlayarak hikaye olun.

Bu yaklaşımı uygulamaya koyalım. Foça Otelden hangisi için daha iyi sonuç verir sizce?

“Şu ana kadar en ucuz fiyatlarımız var”
“Çocuklarına bu özel fiyata bak”

İkincisi, özellikle çocukların misafirlerini hedeflerken, özellikle müşterilerinizle bağlantı kurarak onları emülasyonun ana karakteri haline getirerek daha güçlüdür. Markanızın veya ürününüzün odağı olmak yerine, “kötü” yiyen ve sorunu çözen müşterinizi kahraman yapın.

2. Foça otelleri hikayede rakiplerini kötü ilan et
Apple vs Microsoft veya Virgin Atlantic’i düşünün; diğer bir deyişle, markanız için ortak bir düşman oluşturmak müşterilerinize toplanacak bir şeyler verir. Bunu yapmak, siz ve müşterileriniz arasında bir ittifak oluşturur. Bu marka öyküsü, genellikle kurulan isimlerle mücadele eden marka örneklerinde ortaya çıkar.

Tabii ki, konuklarınıza şehir içi Foça oteldeki topaklı yatak hakkında bağırarak e-posta göndermenizi önermiyoruz ve korkunç OSA’ların ne olduğuna ilişkin sponsorlu reklamlar koymamalısınız. Bunun yerine, misafirlerinizin sizinle birlikte rezervasyon yapmama nedenlerinden bazılarını düşünün. Bir ideolojiyi, bir konsepti veya statükoyu kötü bir adam olarak görebilirsiniz – örneğin, tekliflerin eşsiz doğasını vurgulamak için bağımsız bir Foça otel olmak. “Çerez kesen Foça otel deneyiminden bıktınız mı?” Söyleyebilirsin. . Veya, “Neden Foça otel odasına daha fazla para veriyorsunuz?” Daha önce bir OSA aracılığıyla rezervasyon yapan konukları sizi daha düşük bir ücretle doğrudan rezerve etmeye teşvik etmek. Bir e-posta isteyebilirsiniz.

 Foça otellerinde dokunma noktanızı anlatıcılara çevirin

Dijital çağda tutarlı marka öyküleri oluşturmanın nihai, ancak en zor kısmı, çok kanallı dokunmatik ekranlarınızı (web sitesi, e-posta, mülk, sosyal, mobil) hikayenizin anlatıcılarına çevirmektir.

“Anlatıcılarınız” daha sonra marka katılımını sürdürmenize ve tutarlı bir müşteri deneyimi sunarak sürecin hemen sonuna doğru arzuyu doğru bir şekilde ifade etmenize yardımcı olabilir.

Tutarlılığın anahtarı budur. Hikayenizi birden fazla dokunmatik ekran üzerinden sürdürerek, konuklarınızı tatmin etmek, bu süreçte sadakatinizi ve yaşam boyu değeri arttırmak olasılığınız artar.

Bu konuk deneyimini nirvana yapmak için önce Foça otelleri konuklarınızın kim olduğunu ve konuk deneyiminden ne beklediklerini anlamanız gerekir. Tek bir müşteri görünümü, tüm müşteri dokunma noktalarını aynı anda yönetmenizi sağlar ve müşterinizin ilerici bir marka öyküsü olan kanallar arasında hareket etmesine olanak tanır.

Misafirlerinizi anladığınızda, misafir yolculuğunun belirli safhalarında hangi kanalların kendileri için önemli olduğunu anlamanız gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here