Foça Otel ve Foça Otellerinin Gelir Yönetimi 2018

0
628
İzmir Foça Butik Otelleri
İzmir Foça Butik Otelleri

Foça Otelleri‘ nin Gelir Yönetimi Nasıldır ?

Foça Otelleri gelir yönetimi, birbirine bağlı üç bileşenden oluşan veri odaklı bir tekniktir: müşteri, ürün ve fiyat. Otelcilik sektöründe otel gelirini en üst düzeye çıkarmak için doğru alanın doğru fiyata ve doğru zamanda satılması önemlidir. Bu, misafirperverlik endüstrisinin satış sloganıdır.

Foça Segmentasyon,Foça Otel Konaklama Tahmini, Foça Otel Oda Fiyatlandırma, Gelir.

Birkaç yıl öncesine kadar pratikte uygulayan geleneksel otel gelir yönetimi modeli yalnızca misafirlerin kullandığı maksimum oda sayısını korumaya odaklanmıştır. Teknoloji ve müşteri davranışlarındaki gelişmelere paralel olarak, odağı talep odaklı fiyatlandırma veya dinamik fiyatlandırma olarak değiştirdi. Bu konsept sadece otellere değil aynı zamanda eğlence parkları, tiyatrolar ve havayolları, yolculukları, araba kiralama gibi seyahat sektörleri gibi diğer misafirperverlik organizasyonlarına da taşındı. Biletler zirve saatlerinde veya yüksek talep sırasında arttı. Bu, talep yüksekken daha fazla kâr sağlamaya yardımcı olur ve düşük talep sırasında kayıpları örtmeye yardımcı olur.

Foça Otelleri gelir yönetimi oda fiyatlarının izlenmesiyle sınırlı olmamak üzere, en geniş geliri üretecek ve oda envanterini optimize edecek taktikleri belirlemek için tüm mevcut verileri analiz etmek için bu genişlemenin ötesine geçti.

Artık, büyük verilerin hızlı bir şekilde üretildiği ve toplandığı bir aşamadayız. Buna ek olarak, veriler çeşitlilik, hacim ve tür açısından gittikçe sofistike hale geldi. Bununla birlikte, gelir yönetimi çok miktarda para temelinde olmasına rağmen, tek başına veri yeterli değildir. Gelir yöneticilerinin de bu verileri dağıtmaları ve gerekli bilgi ve önlemleri almaları gerekmektedir.

Foça  konaklama sektöründe kârlılığı artırmak için talebin çok ileride olacağını öngörmek gerçekten önemlidir. Sonra, rekabetçi fiyat istihbaratını toplayın; gelişmiş düzey fiyat istihbarat araçları, coğrafya, rezervasyon cihazı ve üyeler için özel fiyatlara dayalı izleme fiyatlarını destekliyor. Ardından, otel odalarının fiyatlarını uygun bir şekilde ayarlayın.

Ayrıca, otel odaları ve uçak biletleri gibi ürünlerin iptal edilebilir olduğunu da hesaba katmanız gerekir; Belirli bir süre içinde satılmazlarsa, gelecekteki avantajlarını ve kârlılıklarını kaybederler. Bir gece bir oda boş kalırsa, o geceki gelir kaybolur.

Bu nedenle, odanın fiyatı ya da uçak bileti, vs. piyasadan ve rekabetçi davranıştan gerçek zamanlı güncellemelere dayanılarak dinamik olarak ayarlanması önemlidir.

Misafir bölünmesi otel gelir yönetiminin merkezinde önemli faktörlerden biridir. Pazarlama ve satıştan sadakat yönetimine kadar, bölümlendirme yaklaşımı tüm bu çabaları desteklemenizi sağlar.

Konukların demografik, coğrafi yerleşim, ayrıcalıklı üyelik statüsü ve otel rezervasyonu için kullanılan düzenleme ile bölünmesi, konukların fiyat hassasiyetini daha iyi hedeflemelerini sağlar. Misafirlerin bölünmesi iş amaçlı veya boş zaman için yapılır. İş yolcuları, tatil gezginlerinden farklı gereksinimlere sahiptir. Otellerin bu gezginlerin evlerinin beklentilerini karşılamasını zorlaştıran yeni bir bölüm de bulunmaktadır. Bu bölüm büyük oranlarda binyıllar içeriyor.

Foça Otelleri Oda Fiyatları Nasıldır ?

Foça otel odası tarifesi, otellerin önceden rezervasyon saati ve rakiplerin fiyatı gibi farklı faktörlere dayalı olarak sabitlenir. Konaklama Süresi veya konukların kalış süreleri de önemli bir faktördür. Bu gelir yöneticileri tarafından verilen fiyat kararını etkiler.

Ayrıca, otel işletmecileri mülkte kalırken konuklardan gelen geliri artırma yollarına giderek yoğunlaşmaktadır. Örneğin, konuklarını otel binalarında spa, kulüp, oyun, iş konferans salonları, restoran ve diğer etkinliklerden faydalanmaya teşvik ederek gelirlerini artırmak için stratejiler geliştiriyorlar. Gelir yönetimine yönelik akıllıca ve bütüncül bir yaklaşımın yanı sıra karın katkıda bulunduğu ek gelir akışları, otel tarafından sunulan hizmete katkıda bulunur. Bütün bu varlıklar, her konuktan gelen genel otel gelirine büyük katkıda bulunur.

Planlanmamış tüm faktörleri tahmin ederek bir otelin gelir yönetimi artık mümkün değildir. Mevcut piyasa dinamikleri doğru veri ve gerçek zamanlı bilgi gerektirir ve yeni nesil ve gelişmiş gelir yönetimi çözümleri, otelcilerin piyasa emirlerini anlamasına, talebin tahmin edilmesine ve fiyatın ona göre ayarlanmasına yardımcı olmak için gittikçe daha çok kullanılmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here