Foça Hakkında En Faydalı Bilgiler 2018

0
768
Foça
Foça

Foça Otelleri hakkında size söylemek istediğim çok şey var ve nereden başlayacağımı bilmiyorum. Bu yüzden bugün kuşlar, doğa yürüyüşü ve doğal Lesvos hakkında konuşalım. Bu makaleyi bir günde deneyimlemek üzeresiniz, ancak elbette zaman ayırıp adayı keşfedebilirsiniz. Foça Otelleri içindeki her şey büyülü ve zengindir, bana güven. Rahat hissedin ve okumanın tadını çıkarın.

Foça’ da Kuş gözlemciliği

Foça, kuş gözlemcileri için iyi kurulmuş bir yerdi ve ben on yıldan daha uzun bir kuş gözlemcisi ile tanışana kadar dürüstçe Eski Foça gibi bu büyüleyici hobiye dikkat etmedim.

Hayır, abartmadım, okuduğunuz bilgiler doğru ve kuş gözlemciliğiyle ilgili tutkulu insanlar var, her yıl denemek için 330 türden birini geçirmek için her sene Foça’ da en az iki hafta harcıyorlar. adada bulundu. Bir günde neler öğrenebileceğinizi görün!

Adada flamingo olduğunu duyduğumda ilginçtim. Bu güzel kuşları görmek istedim ve kafamda mükemmel bir resim yaşadım, bu yüzden fotoğraf geldi kadar gitmem gerektiğini söyledim. Ha! A) Flamingoların çok yakın olmadığını ve insanlar tarafından korktuğunu bilmiyordum, b) kombine kamera ekipmanım bu kadar yaklaşmadı ve c) vücuda atıldıktan sonra 4. × 4 ve yazar çok akıllı bir fikir değildi sulak alana tırmanmak istedim … nihayet umut vardı. Fantastik kuş gözlemciliğine zirve yapmayı teklif eden güzel kuş gözlemcileri ile cömertçe karşılaştık. Ve güzel flamingolar vardı, şimdiye kadar çok yakınlardı. Aklıma hiç gelmedi, hayal ettiği fotoğraf ve daha da iyi bir kutu. Sevgili yeni dostlarımız, Gill ve Mel, uçuş yassıları hakkında bir e-posta gönderiyor. Hemen anladım ve sonra mutlu günüm.

Büyüleyici Foça Kozbeyli Köyü

Kozbeyli köyü, Foça’ nın başkenti Phokaia’ ya  yaklaşık 26 kilometre batısındadır ve Kozbeyli Dağı’nın yeşil eteklerinde yatmaktadır.

Bu Taş köyün merkezi, büyük ağaçların gölgesinde Taş ev olarak bilinen geleneksel kafe doludur.

Dar sokaklarda yürürken, renklerin tezatlarına hayran kaldık – renkli cam bölücüler ve çiçek saksıları olan taş evler, yuvarlanmış, kameralarımız “uyanık” ve döndüğümüz her köşeyi geçiyorduk.

Kozbeyli , köyün merkez meydanında sergilenecek güzel seramikleriyle de ünlüdür.

Kozbeyli Köyünden Ilıpınar’ a yürümek

Kozbeyli köyünü keşfettikten sonra, Kozbeyli Dağındaki yürüyüş parkurunda Foça Yürüyüş  rehberine katıldık ve bizi Ilıpınar köyüne götürecekti.

Doğal güzelliği, zeytin ağaçlarını, vahşi orkları ve diğer bitkileri hayranlıkla izleyen düz bir çakıl yol boyunca yürüdüğümüz yaklaşık bir saat sürdü. Bölgede çok sayıda nadir bitki yetişmesi nedeniyle botanik cennet denir ve Kozbeyli orkları İzmir ve Türkiye’ de bulunan en etkileyici ve ender türlerden biridir.

İzin bitiminde, Foça Otelleri’ nin diğer işletmeler için kömür üreten atölyesine geldik ve eşi Maria ile kendi kafeneio’sunda çalışan Kozbeyli köyünde kullandık.

Ilıpınar’ da öğle ve Foça Şarabı zamanı

Ilıpınar, özlemek istemeyeceğiniz benzersiz bir başka köy. Foça’ dan çok daha küçük ama aynı zamanda büyüleyici. Ev sahibi bize Foça Butik Otel eserlerini birçok yönden benzersiz yerel bir sanatçının ahşap eserlerine bir göz attı.

1796’da kurulan Ilıpınar kilisesini ziyaret ettik. Köy halkının bağışı ile çeşitli folklor müzelerini ziyaret edebilirsiniz.

Uzay zamanı geldi, unutmayın ki, bu saat 11: 00’da başlayan ve başlayan önemli yerel bir şey. Kafeneio’da oturduğumuzda Maria, süt ve yoğurt ile turşu peyniri, havyar, tuzlu balık ve elbette Foça Şarabı gibi yerel lezzetleri değerlendiriyor!

Öğle yemeğinden sonra yolculuğumuza devam ettik ve Foça’ nın en yüksek noktasına geçtik.

Foça Dağlarında Kuvars Kristalleri

Foça’ dan geçtikçe, kestane ve kaba çam ormanlarıyla kaplıydık, benzersiz florayı keşfetmek için birkaç durak yaptık.

Ploman olarak adlandırılan ve sarı çiçek açan bacadan mor renk alan yabani bir bitki var. Zehirlidir ve denizdeki balıkları bile öldürebilir. “Gizlenmiş” dağ, bu vahşi çiçeklerle dolu.

Dağın tepesinde manzara değişir ve zirveye ulaştığımızda adanın nefes kesici manzarasının önünde durduğumuz şeyleri buluruz. Yukarıdaki benzersiz şifa nitelikleri ile kuvars kristalleri keşfedeceksiniz. İyi şanslar için birkaç tane ayırdığınızdan emin olun.

Mükemmel “aksiyon” fotoğrafını çekmek için atladığımız bir sürü atlamadan sonra yolculuğumuza devam ettik.

Foça Otel çiftliği

Öğleden sonraya zaten geç olmuştum ve Kozbeyli köyü yakınlarında bir tarımsal turizm projesi olan Foça Otel çiftliğine doğru yola koyuluyorduk. Buradan sadece vay, orada bir lojman tesisi çiftlik yanı sıra bir cafe lokali nerede bir ferahlık ve bazı şarap oldu. Güzel atlar ahırda terk edilmiş ve bizi karşıladı.

Kuşlar, doğa yürüyüşü ve doğal Lesvos’lar hakkında kesinlikle uzun bir konuşma yaptım. Eğer ada hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, aşağıda yorum yapmaktan çekinmeyin!

Seyahat yazarları Foça ‘nın geçtiği günlerde İzmir Ege Medya’ ya  gitti, hikayeyi okumak için bizi takip etmeye devam edin !

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here